top of page
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Spotify
ai shte ti eba maikata wix.jpg

СЕЗОН 1944/45 ГОД.

ДИРЕКТОР: СТЕФАН ГЪДУЛАРОВ

  1. “ДВА СВЯТА” – Н. ЗИДАРОВ, РЕЖ. СТ .ГЪДУЛАРОВ

  2. “СВЕТЛИНИТЕ НА ЛАЗКА” – Л. КАРАСЕВ, РЕЖ. СТ. ГЪДУЛАРОВ

  3. “ГИБЕЛТА НА НАДЕЖДА” – Х. ХАЕРМАНС, РЕЖ. СТ. ГЪДУЛАРОВ

  4. “ЧЕРНОТО ПЕТНО” – М. КАДЕЛБУРГ, РЕЖ. СТ. ГЪДУЛАРОВ

  5. “Г-ЖА МИНИСТЕРШАТА” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  6. “ЯЗОВИР” – М.МАРЧЕВСКИ И АЛ. ГИРГИНОВ, РЕЖ. СТ. ГЪДУЛАРОВ

  7. “ПЛАТОН КРЕЧЕТ” – АЛ. КОРНЕЙЧУК, РЕЖ. СТ. ГЪДУЛАРОВ

СЕЗОН 1945/46 ГОД.

ДИРЕКТОР: РАДИЧ РАДИЧЕВ
ХУДОЖНИК: КОНСТАНТИН КОНСТАНТИНОВ

  1. “ХАН ТАТАР” – Н. ИКОНОМОВ, РЕЖ.Н. ИКОНОМОВ

  2. “ЧУЖДОТО ДЕТЕ” – Л. ШВАРКИН, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  3. “КРАЙ ГРАКХ” – В. МОНТИ, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  4. “КОГАТО СЛУШАШ ХОРАТА” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. Р. РАДИЧЕВ

  5. “ПОВЕСТ ЗА ЖЕНАТА” – Л. ЛЕВИН, РЕЖ. ИЗ. ХЕРШКОВИЧ

  6. “ФАЛШИВАТА ПОЛИЦА” – ИЛ. БОЯДЖИЕВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  7. “СВЕТИ, НО НЕ СГРЯВА” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ .Р. РАДИЧЕВ

СЕЗОН 1946/47 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН П. ГЕОРГИЕВ
ХУДОЖНИК: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. ХЪШОВЕ” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ .Г. ПОПОВ, ХУД. АС. ПОПОВ

  2. “ТАРТЮФ” – МОЛИЕР, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “ЗАНАЯТ” – БОГОМАЗОВ, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

  4. “БЕДНОСТТА НЕ Е ПОРОК” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. Г. ПОПОВ

  5. “МАДАМ САН-ЖЕН” – В. САРДУ, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “МАШЕНКА” – АЛ. АФИНОГЕНОВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “СВЕКЪРВА” – А. СТРАШИМИРОВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  8. “УКРАИНСКА ДЕВОЙКА” – УЛ. СТЕЦЕНКО, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ – ОПЕРЕТА

  9. “ВРАГОВЕ” – М. ГОРКИ, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

  10. “ОБИКНОВЕН ЧОВЕК” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

СЕЗОН 1947/48 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН П. ГЕОРГИЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ПОД ИГОТО” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. АТ. ХРИСТОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  2. “НАЙМИЧКА” – Т. ШЕВЧЕНКО, РЕЖ. АТ. ХРИСТОВ

  3. “ДЪЛБОКИ КОРЕНИ” – ДЖ. ХОЛМ И АР. ДЮСО, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  4. “ЧУДНОТО ПЪТЕШЕСТВИЕ” – ИМ. КОРАЛОВ, РЕЖ. ЯН. СТОЯНОВ

  5. “РУСКИЯТ ВЪПРОС” – К. СИМОНОВ, РЕЖ. ЯН. СТОЯНОВ

  6. “БЕЗ ВИНА ВИНОВНИ” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. АТ. ХРИСТОВ

  7. “ЖОРЖ ДАНДЕН” – МОЛИЕР, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

  8. “МИЛИОНЕРЪТ” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  9. “ВЗАИМНА ЛЮБОВ” – РУБИНЩАЙН И КАТЦ, РЕЖ. ЯН. СТОЯНОВ – ОПЕРЕТА

  10. “ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА” – ПО БРАТЯ ГРИМ, РЕЖ. АНГ. ГЕОРГИЕВА

  11. “СКЪПЕРНИКЪТ” – МОЛИЕР, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

  12. “БАЛКАНСКИ АРИСТОКРАТИ” – Л. БОБИЧ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  13. “ЕРМА 23” – С. ЧЕЛЕБИЕВА, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

СЕЗОН 1948/49 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН П. ГЕОРГИЕВ
РЕЖИСЬОР: ДИМИТЪР СТРАТЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ДЕЦАТА НА ВАНЮШИН” – С. НАЙДЬОНОВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ

  2. “ПОЧИВЕН ДЕН” – В. КАТАЕВ, РЕЖ. АНГ. ГЕОРГИЕВА

  3. “ТАРТЮФ” – МОЛИЕР, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ – ВЪЗСТАНОВЕНА ПОСТАНОВКА

  4. “ДОХОДНО МЯСТО” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. АЛ. ИКОНОГРАФОВ

  5. “ЦАРСКА МИЛОСТ” – К. ЗИДАРОВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ И АНГ. ГЕОРГИЕВА

  6. “ТРИ СИНДЖИРА РОБИ” – ИВ. П. ГЕОРГИЕВ, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

СЕЗОН 1949/50 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН П. ГЕОРГИЕВ
РЕЖИСЬОР: ДИМИТЪР СТРАТЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “МАКАР ДУБРАВА” – АЛ. КОРНЕЙЧУК, РЕЖ. АНГ. ГЕОРГИЕВА

  2. “ЗАЩО МИСТЪР БИДЪЛ?” – В. ЛЮБИМОВА, РЕЖ. АНГ. ГЕОРГИЕВА

  3. “ПОСЛЕДНА ЖЕРТВА” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. ИВ. П. ГЕОРГИЕВ

  4. “КАКТО ВИ СЕ ХАРЕСВА” – ШЕКСПИР, РЕЖ. ИВ. ИВАНОВ

  5. “ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА” – М. ГОРКИ, РЕЖ. Т. ТАНЕВ

  6. “ГЛАСЪТ НА АМЕРИКА” – Б. ЛАВРЕНЬОВ, РЕЖ. АНГ. ГЕОРГИЕВА

 

СЕЗОН 1950/51 ГОД.

ДИРЕКТОР: АНАНИ АНЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “РАЗУЗНАВАНЕ” – Л. СТРЕЛКОВ, РЕЖ. ЦВ. ИВАНОВА

  2. “МОСКОВСКИ ХАРАКТЕР” – А. СОФРОНОВ, РЕЖ. ЦВ. ИВАНОВА

  3. “ЕЙ, ПОЛЕ ШИРОКО” – М. ЯГОДОВ, РЕЖ. ГЕНЧО МАРКОВ

  4.   “ИСКАМ ДА СЕ ВЪРНА У ДОМА” – МИХАЛКОВ, РЕЖ. АНАНИ АНЕВ

  5.  “РАЗЛОМ” – Б. ЛАВРЕНЬОВ, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  6. “И НАЙ-МЪДРИЯТ СИ Е МАЛКО ПРОСТ” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. ЦВ.ИВАНОВА

СЕЗОН 1951/52 ГОД.

ДИРЕКТОР: РАДИЧ РАДИЧЕВ
РЕЖИСЬОР: КИРИЛ ПОПОВ
ДРАМАТУРГ: СЛАВЧО КРАСИНСКИ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “СЕЛО БОРОВО” – Н. ИКОНОМОВ, ПО КР. КЮЛЯВКОВ, РЕЖ. К. ПОПОВ, ХУД. СТ. СТАНЧЕВ

  2. “КАЛИНОВА ГОРИЧКА” – АЛ. КОРНЕЙЧУК, РЕЖ. Г. ГРОМОВ

  3. “КОЗЕ МЛЯКО” – ЯН СКАЛКА, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  4. “ЕСНАФИ” – М. ГОРКИ, РЕЖ.  К.ПОПОВ

  5. “ВЕРНИ НА КЛЕТВАТА” – В. НЕШКОВ, РЕЖ .ИВ. ЙОСИФОВ

  6. “НА ЮГ ОТ 38 ПАРАЛЕЛ” – ТХАЙ ДЯН-ЧУН, РЕЖ. Р. РАДИЧЕВ

  7. “ГОЛЕМАНОВ” – СТ. Л. КОСТОВ, РЕЖ. К. ПОПОВ

СЕЗОН 1952/53 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ ТРИФОНОВ
РЕЖИСЬОР: ВИЛИ ЦАНКОВ
ДРАМАТУРГ: СЛАВЧО КРАСИНСКИ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ЛЮБОВ” – О. ВАСИЛЕВ, РЕЖ. ВИЛИ ЦАНКОВ

  2. “ИМАТ ДУМАТА ЖЕНИТЕ” – Е. ЗАЛИЙТЕ, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  3. “СЛАДЪК ХЛЯБ” – АЛ. ГИРГИНОВ, РЕЖ. К. ДОНЕВ

  4. “КЛЕТНИЦИТЕ” – ПО В. ЮГО, РЕЖ. ВИЛИ ЦАНКОВ

  5. “СВЕКЪРВА” – А. СТРАШИМИРОВ, РЕЖ. ИВ. ЙОСИФОВ

  6. “ПОД ЗЛАТНИЯ ОРЕЛ” – Я. ГАЛАН, РЕЖ. ВИЛИ ЦАНКОВ

СЕЗОН 1953/54 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ ТРИФОНОВ
РЕЖИСЬОР: ВИЛИ ЦАНКОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ДЕВОЙКИ КРАСАВИЦИ” – А. СОМАКОВ, РЕЖ .ВИЛИ ЦАНКОВ

  2. “ВОЛНИЯТ ВЯТЪР” – ДУНАЕВСКИ, РЕЖ. ВИЛИ ЦАНКОВ – ОПЕРЕТА

  3. “НА ДЪНОТО” – М. ГОРКИ, РЕЖ. Т. ТАНЕВ, ХУД.  ЕМ.ПОПОВ

  4.  “ЧАКАТ ВИ НА ТЕЛЕФОНА” – АЛ. ГАЛИЧ, РЕЖ. ИВ.ЙОСИФОВ

  5.  “МИЛИОНЕРЪТ” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. Г. ТРИФОНОВ

  6. “ЩАСТИЕ” – О .ВАСИЛЕВ, РЕЖ. В. ЦАНКОВ, ХУД. АРХ. Г. КУЗОВ

СЕЗОН 1954/55 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ ТРИФОНОВ
РЕЖИСЬОР: РЕДЖЕБ САДЪКОВВЯРА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ВЯРА” – Т. ГЕНОВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ

  2. “ДВАНАЙСЕТА НОЩ” – ШЕКСПИР, РЕЖ. В. ЦАНКОВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  3. “ЛУДЕТИНАТА” – БАРАТАШВИЛИ, РЕЖ. ИВ. ЙОСИФОВ 

  4. “ХАЛОСНИК” - Ц. ЦЕРКОВСКИ, РЕЖ. Г. ТРИФОНОВ

  5.  “ТВОЯ ЛИЧНА РАБОТА” – УСПЕНСКИ И УШАНИН, РЕЖ. Р. САДЪКОВ

  6. “ФИДАНКИТЕ ЦЪФТЯТ” – СЛ. КРАСИНСКИ, РЕЖ. К. ЦОНЕВ, ХУД. Г. КАРАКАШЕВ

  7. “СВЕТИ, НО НЕ СГРЯВА” – А. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ

  8. “СВАТБЕНО ПЪТЕШЕСТВИЕ” – ДИХОВИЧНИЙ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ

  9. “ЛЮБОВТА НА ШУБЕРТ” – ПО МУЗИКА НА ШУБЕРТ – ОПЕРЕТА

  10. ИГРАЯТ СЕ ВЪЗСТАНОВЕНИ ПОСТАНОВКИ НА “МИЛИОНЕРЪТ” И “ЩАСТИЕ”

СЕЗОН 1955/56 ГОД.

ДИРЕКТОР: ЕМИЛ КЬОСТЕБЕКОВ
РЕЖИСЬОРИ: БОРИС СПИРОВ, СТАНЧО СТАНЧЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “КАРА ТАНАС” – СТ. САВОВ, РЕЖ. Б. СПИРОВ

  2. “Г-ЖА МИНИСТЕРШАТА” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. Б. СПИРОВ

  3. “САЛЕМСКИЯТ ПРОЦЕС” – А. МИЛЪР, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ

  4. ”ОГНЕНИЯТ МЕЧ” – СЛ. КРАСИНСКИ, РЕЖ. Б. СПИРОВ

  5. “ИСТОРИЯ НА ЕДНА ЛЮБОВ” – К. СИМОНОВ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ

  6. “БОРЯНА” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. Б. СПИРОВ

  7. “ЗАБАВНИ СЛУЧКИ” – СЕРВАНТЕС, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

ХУДОЖНИК НА ВСИЧКИ СПЕКТАКЛИ ПРЕЗ ГОРНИТЕ СЕЗОНИ С НЕОТБЕЛЯЗАНО ИМЕ Е ЛЮБЕН ПЕТКОВ

СЕЗОН 1956/57 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
РЕЖИСЬОРИ: БОРИС СПИРОВ, СТАНЧО СТАНЧЕВ
ДРАМАТУРГ: ВАСИЛ ЛУКАНОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ХАН ТАТАР” – Н. ИКОНОМОВ, РЕЖ. Д. ДОЙЧИНОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  2. “КОГАТО СЛУШАШ ХОРАТА” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. Н. ПОПОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “БАЩА И СИН” – Л. ТИРИНА, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

  4. “АЛБЕНА” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. Б. СПИРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  5. “РИБАРСКИ СВАДИ” – ГОЛДОНИ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

  6. “ТЕБЕШИРЕНИЯТ КРЪГ” – КЛАБУНТ, РЕЖ. Н. ПОПОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “СКАКАЛЦИ” – СТ. Л. КОСТОВ, РЕЖ. Н. ПОПОВ, ХУД Л. ПЕТКОВ

  8. “СЪННИ БОЙ” – ДЖАНСОН, РЕЖ. Д. ДОЙЧИНОВ, ХУД. З. НЕДЕВ

СЕЗОН 1957/58 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
РЕЖИСЬОРИ: БОРИС СПИРОВ, СТАНЧО СТАНЧЕВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ИВАНКО” – В. ДРУМЕВ, РЕЖ. Б. СПИРОВ, ХУД. Г. КАРАКАШЕВ

  2. “ЗА ЧЕСТТА НА ПАГОНА” – К. ЗИДАРОВ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  3. “БЕЗ ДА СЕ ПОСОЧВАТ ИМЕНАТА” – В. МИНКОВ, РЕЖ. Н. ПОПОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  4. “ВАМПИР” – А. СТРАШИМИРОВ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  5. “ЧОВЕКЪТ, КОЙТО ДОНЕСЕ ДЪЖД” – Р. НЕШ, РЕЖ. Б. СПИРОВ, ХУД. М. МИХАЙЛОВ

  6. “ХЪШОВЕ” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. Л. МОРЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “ПАРИЖКАТА СВ.БОГОРОДИЦА” – ПО В.  ЮГО, ДРАМ. Г. СТОЙЧЕВ, М. МИХАЙЛОВА, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

СЕЗОН 1958/59 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
РЕЖИСЬОРИ: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ, СТАНЧО СТАНЧЕВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “В ПОЛИТЕ НА ВИТОША” – ЯВОРОВ, РЕЖ .Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. АС. ПОПОВ

  2. “ПО СЛЕДИТЕ НА РАДОСТТА” – В. РОЗОВ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “УЛИЦА “ТРИ СЛАВЕЯ” – Д. ДОБРИЧАНИН, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  4. “ЛЕКА НОЩ, ПАТРИЦИЯ!” – А. БЕНЕДЕТИ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

  5. “КАРНАВАЛ” – ИВ. ШОПОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “КОВАРСТВО И ЛЮБОВ” – ШИЛЕР, РЕЖ. ИВ. ИВАНОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ” – Д. ВОЙНИКОВ, ЛИТ. ОБР. П. АНГАРОВ, РЕЖ. СТ. СТАНЧЕВ, ХУД. Д. ВАСИЛЯНСКА

  8. “ТРЕВОЖНА ПРОЛЕТ” – ИВ. ПЕЕВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

СЕЗОН 1959/60 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
РЕЖИСЬОРИ: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ, ХРИСТО КРЪЧМАРОВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ

  1. “ВСЯКА ЕСЕННА ВЕЧЕР” – ИВ. ПЕЙЧЕВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  2. “БЛУДНИЯТ СИН” – Е. РАННЕТ, РЕЖ. АЛ. ИКОНОГРАФОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “КАМЪК В БЛАТОТО” – Г. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. К. ЦОНЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВА

  4. “БЪЛГАРСКА МАЙКА ЮНАШКА” – ИВ. ЙОСИФОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. В. КАВЛДЖИЕВ

  5. “ТРЕТАТА ДУМА” – А. КАСОНА, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  6. “ЛЮБОВ, КОЯТО ИЗГАРЯ” – ИВ. АРЖЕНТИНСКИ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “ЗАЙКО-ВСЕЗНАЙКО” – С. МИХАЛКОВ, РЕЖ. М. МИХАЙЛОВА, ХУД. З. НЕДЕВ

СЕЗОН 1960/61 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
РЕЖИСЬОРИ: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ, ХРИСТО КРЪЧМАРОВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ

  1. “ЛОВЦИ НА БИСЕРИ” – ИВ. АРЖЕНТИНСКИ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ, В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “МЪЛВАТА” – ИВ. ШОПОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “БАРАБАНЧИЦА” – А. САЛИНСКИ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  4. “ДЪРВЕТАТА УМИРАТ ПРАВИ” – А. КАСОНА, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  5. “ВОЛПОНЕ” – Б. ДЖОНСЪН, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “КОГАТО МЛАДИТЕ РЕШАВАТ” – СТ. ЕНЧЕВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “ИРКУТСКА ИСТОРИЯ” – А. АРБУЗОВ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. АС. ПОПОВ

СЕЗОН 1961/62 ГОД.

ДИРЕКТОР: ДОЙЧИН ДОЙЧИНОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТОЯН ЕНЧЕВ
РЕЖИСЬОРИ: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ, ХРИСТО КРЪЧМАРОВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ

  1. “ИВАН ШИШМАН” – К. ЗИДАРОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВЛДЖИЕВ

  2. “СИН НА ВЕКА” – КУПРЯНОВ, РЕЖ. ХР. СРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “СЛЯПОТО ЩАСТИЕ” – КУЗНЕЦОВ, ЩЕЙН, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  4. “ОСТРОВЪТ НА АФРОДИТА” – А. ПАРНИС, РЕЖ. Д. ДОЙЧИНОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  5. “ФАРАОНИТЕ” – А. КОЛОМИЕЦ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  6. “АКО НИ ВИДЯТ ЗАЕДНО” – КЛ. БАЛ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “ТАКАВА ЛЮБОВ” – П. КОХОУТ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

СЕЗОН 1962/63 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТОЯН ЕНЧЕВ
РЕЖИСЬОР: ХРИСТО КРЪЧМАРОВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ

  1. “ВЯРВАМ В ТЕБ” – В. КОРОСТИЛЬОВ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  2. “СЕДМИЯТ ЧОВЕК” – ИВ. ПЕЕВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “МОЯТА ПО-ГОЛЯМА СЕСТРА” – А. ВОЛОДИН, РЕЖ. З. ЯНКОВА, ХУД. МЛ. МЛАДЕНОВ

  4. “КУКЕРИ” – Л. ВЛАДКОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  5. “ЧУТНА ЯНА” – СЛ. КРАСИНСКИ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “ОКЕАН” – ЩЕЙН, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК” ПО Д. ТАЛЕВ, РЕЖ. П. ДЖАМБАЗОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  8. “ХЕРЦОГИНЯТА НА ПАДУА” – О. УАЙЛД, РЕЖ.  Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  9. “ОСТРОЗЪБ” – И. ПЛАНИНСКИ

СЕЗОН 1963/64 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТОЯН ЕНЧЕВ
РЕЖИСЬОР: ХРИСТО КРЪЧМАРОВ
ДРАМАТУРГ: ЙОРДАН ТОДОРОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, НИКОЛАЙ ИЗВАРИН

  1. “БЕЛИ НОЩИ” – СЛ. КРАСИНСКИ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  2. “СПЯЩАТА КРАСАВИЦА” – ПО А. ГУЛЯШКИ, ДРАМ. ВЛ. КАРАКАШЕВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “ЛЕВСКИ” – В. МИРЧОВСКИ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  4. “ЩЕДРА ВЕЧЕР” – ВЛ. БЛАЖЕК, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  5. “ЧУЖДОТО ПЛЕМЕ” – ИВ. ЛЮЦКАНОВ, РЕЖ. Н. ЦАНКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “ПОЧИВКА В АРКО ИРИС” – Д. ДИМОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  7. “ДАЛЕЧНО ПЛАВАНЕ” – Й. ТОДОРОВ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  8. “КОГАТО СВЕТЛИНАТА СЕ РАЖДАШЕ” – СЛАВ ХР. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

СЕЗОН 1964/65 ГОД.

ДИРЕКТОР: ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТЕФАН СТОЯНОВ 
РЕЖИСЬОР: МАРГАРИТА ТИХИНОВА
ДРАМАТУРГ: ПЕТЪР ФИЛЧЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ, НИКОЛАЙ ИЗВАРИН

  1. “ТАТУЛ” – Г. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. М. ТИХИНОВА, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  2. “ПРОКУРОРЪТ” – Г. ДЖАГАРОВ, РЕЖ. М. МИХАЙЛОВА, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “РЕВИЗОР” – ГОГОЛ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  4. “СЪКРОВИЩЕТО НА СИЛВЕСТЪР” – А. ВАГЕНЩАЙН, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  5. “В ДЕНЯ НА СВАТБАТА” – В. РОЗОВ, РЕЖ. СВ. ИРИНКОВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  6. “СЪН В ЛЯТНА НОЩ” – ШЕКСПИР, РЕЖ. М. ТИХИНОВА, ХУД. В. МАЧЕВА

  7. “ОПЕЧАЛЕНА ФАМИЛИЯ” – БР. НУШИЧ, РЕЖ. СВ. ИРИНКОВ, ХУД. Г. КАРАКАШЕВ

СЕЗОН 1965/66 ГОД.

ДИРЕКТОР: ХАРАЛАМБИ МЛАДЕНОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТЕФАН СТОЯНОВ 
РЕЖИСЬОР: СВЕТОСЛАВ ИРИНКОВ, МАРГАРИТА ТИХИНОВА, МАРГАРИТА НИКОЛАЕВА
ДРАМАТУРГ: ИЛИЯ ЛЮЦКАНОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: НИКОЛАЙ ИЗВАРИН, КОНСТАНТИН ДЖИДРОВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

 

  1. “НЕОБИКНОВЕН ПРОЦЕС” – М.СИМОВА, РЕЖ. СВ. ИРИНКОВ, ХУД. К. ДЖИДРОВ

  2. “МАЙСТОРИ” – Р. СТОЯНОВ, РЕЖ. М. НИКОЛАЕВА, ХУД. К. ДЖИДРОВ

  3. “ТАЙНИ” – П. СЛАВИНСКИ И Б. ДАНОВСКИ, РЕЖ. М. ТИХИНОВА, ХУД. К. ДЖИДРОВ

  4. “ЖЕНИТБА” – ГОГОЛ, РЕЖ. Н. КОВАЧЕВ, ХУД. МЛ. МЛАДЕНОВ

  5. “ФИЗИЦИ” – ФР. ДЮРЕНМАТ, РЕЖ. М. ТИХИНОВА

  6. “ВЕСТНИКАРЧЕТО” – В. МИРЧОВСКИ, РЕЖ. СВ. ИРИНКОВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  7. “СЛУЖБОГОНЦИ” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. СВ. ИРИНКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

СЕЗОН 1966/67 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН ЯНЧЕВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: СТЕФАН СТОЯНОВ 
РЕЖИСЬОР: ИВАНКА ЦВЕТАНОВА, АТАНАС ВОДЕНИЧАРОВ, КУЗМАН ПОПОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: НИКОЛАЙ ИЗВАРИН, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “КОНТРАРАЗУЗНАВАНЕ” – ПО А. ГУЛЯШКИ, ДРАМ. ВЛ. КАРАКАШЕВ, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  2. “СНАХА” – Г. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. ИВ. ЦВЕТАНОВА, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “ЛЮТ ЗВЯР” – Н. РУСЕВ, РЕЖ. К. ПОПОВ, ХУД. М. ПОПОВА

  4. “НАШЕСТВИЕ” – Л. ЛЕОНОВ, РЕЖ. АТ. ВОДЕНИЧАРОВ, ХУД. Н. ИЗВАРИН

  5. “ЗАБРАВЕН ОТ ВСИЧКИ” – Н. ХИКМЕТ, РЕЖ. ВЛ. ТРЕНДАФИЛОВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  6. “НИЕ НЕ ВЯРВАМЕ В ЩЪРКЕЛИ” – Н. ЙОРДАНОВ, РЕЖ. К. ПОПОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “РОЗИ ЗА Д-Р ШОМОВ” – ДР. АСЕНОВ, РЕЖ. ИВ. ЦВЕТАНОВА, ХУД. АРХ. АНГ. АХРЯНОВ

  8. “ВРЕМЕНЕН КВАРТИРАНТ” – ВЛ. ПОЛЯКОВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. ЕВГ. РАЕВА

  9. “ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ДНИ – ШУМЕН ‘ 66” – ПЪРВО ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛА

СЕЗОН 1967/68 ГОД.

ДИРЕКТОР: ИВАН ЯНЧЕВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: ИВАНКА ЦВЕТАНОВА, АТАНАС ВОДЕНИЧАРОВ, РЕДЖЕБ САДЪКОВ
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “УКРОТЯВАНЕ НА ОПЪРНИЧАВАТА” – ШЕКСПИР, РЕЖ. Д. СТРАТЕВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  2. “ИГЛА И ЩИК” – АН. ГЕЛИЕВ, РЕЖ. ИВ. ЦВЕТАНОВА, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “ГРАЖДАНИН НА СТОЛИЦАТА” – СВ. СТАТКОВ, СТ. СТРАТИЕВ, РЕЖ. ИВ. ЦВЕТАНОВА, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  4. “ДАМОКЛЕВ МЕЧ” – Н. ХИКМЕТ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  5. “ПРИКАЗКА ЗА КАЛПАЦИТЕ” – П. ПАНЧЕВ, РЕЖ. СТ. БАЗАКОВА, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  6. “ЕДНО МОМИЧЕ ТЪРСИ ИСТИНАТА” – В. СОБКО, РЕЖ. АТ. ВОДЕНИЧАРОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “ХЪШОВЕ” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. ИВ. ЦВЕТАНОВА, ХУД. Л. ПЕТКОВ

СЕЗОН 1968/69 ГОД.

ДИРЕКТОР: ЛЮБЕН КАРАБОЙКОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОР: МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: РЕДЖЕБ САДЪКОВ, АТАНАС ВОДЕНИЧАРОВ, НЕВЯНА МИХАЙЛОВА 
ДРАМАТУРГ: СТЕФКА БАЗАКОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “БЯЛАТА РОЗА” – ИВ. ПЕЕВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  2. “ГНЕВНО ВРЕМЕ” – К. ЗАХАРИЕВ, РЕЖ. Л. КАРАБОЙКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “ПЕТЛЕТО” – Н. РУСЕВ, РЕЖ. АТ. ВОДЕНИЧАРОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  4. “МЛАДОЖЕНЕЦЪТ” – ЕМ. МАНОВ, РЕЖ. Л. КАРАБОЙКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  5. “КОГАТО КУКЛИТЕ НЕ СПЯТ” – Л. МИЛЕВА, РЕЖ. Н. МИХАЙЛОВА, ХУД. М. НАЧЕВА

  6. “БЯГСТВО ОТ НОЩТА” – БРАТЯ ТУР, РЕЖ. Л. КАРАБОЙКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  7. “ВЕЧЕРИТЕ НА ИВАН ГИЛИН” – Н. ПАРУШЕВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

СЕЗОН 1969/70 ГОД.

ДИРЕКТОР: ВЕСЕЛИН МИХАЙЛОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: РЕДЖЕБ САДЪКОВ, ГЕОРГИ АСЕНОВ, НЕВЯНА МИХАЙЛОВА 
ЗАВ.ЛИТ.БЮРО: СТЕФКА БАЗАКОВА
ДРАМАТУРГ: САБАХАДИН ИБРЯМОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ПРЕСПАНСКИТЕ КАМБАНИ” – ПО Д. ТАЛЕВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “ЧОВЕКЪТ ОТ ДОСИЕТО” – Л. СТРЕЛКОВ, РЕЖ.  Р.САДЪКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  3. “КАК СЕ УПРАВЛЯВА ЖЕНАТА” – ФЛЕТЧЕР, РЕЖ. Н. МИХАЙЛОВА, ХУД. МЛ. МЛАДЕНОВ

  4. “ИЗВЪНРЕДЕН ПОСЛАНИК” – АР. И П. ТУР, РЕЖ. Г. АСЕНОВ, ХУД. Н. НИКОЛОВ

  5. “МОРАЛЪТ НА Г-ЖА ДУЛСКА” – Г. ЗАПОЛСКА, РЕЖ. Н. МИХАЙЛОВА, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “МОМЧЕТАТА НА ЛЕЙТЕНАНТ ФРИД” – В. МИРЧОВСКИ, РЕЖ. В. МИХАЙЛОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ДНИ – ШУМЕН ‘ 70”

СЕЗОН 1970/71 ГОД.

ДИРЕКТОР: НИКОЛА ШИВАРОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОР: РЕДЖЕБ САДЪКОВ 
ДРАМАТУРГ: ДИМИТЪР НАЧЕВ, ВИОЛЕТА ГРИГОРОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “БОРИСЛАВ” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. Й. ВЕНКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “ЕЗИК МОЙ, ВРАГ МОЙ” – Г. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. Д. ЖЕКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “НАГРАДЕНИТЕ” – О. УАЙЛД, РЕЖ. В. МАРКОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  4. “ТАНЯ” – А. АБРУЗОВ, РЕЖ. Ж. ПАВЛОВИЧ, ХУД. ИВ. ЙОРДАНОВ

  5. “ЦАРСКА МИЛОСТ” – К. ЗИДАРОВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

СЕЗОН 1971/72 ГОД.

ДИРЕКТОР: НИКОЛА ШИВАРОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: РЕДЖЕБ САДЪКОВ, ВЛАДИМИР НАЙДЕНОВ 
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ИВАЙЛО” – ИВ. ВАЗОВ, РЕЖ. ВЛ. НАЙДЕНОВ, ХУД. А. ТАВУКЧИЯН

  2. “ПРОФЕСИЯ ЗА АНГЕЛИ” – ДР. АСЕНОВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “ЧЕРВЕНО И КАФЯВО” – ИВ. РАДОЕВ, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  4. “СЛУГА НА ДВАМА ГОСПОДАРИ” – ГОЛДОНИ, РЕЖ. ВЛ. НАЙДЕНОВ, ХУД. А. ТАВУКЧИЯН

  5. “НЕОБИКНОВЕНАТА ЛЮБОВ НА ЗОГРАФА ЗАХАРИЙ” – П. СПАСОВ, РЕЖ. Н. КОВАЧЕВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ДНИ – ШУМЕН ‘ 72”

СЕЗОН 1972/73 ГОД.

ДИРЕКТОР: ХРИСТО ПОПОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: РЕДЖЕБ САДЪКОВ, НИКОЛАЙ КОЛОВ, КОНСТАНТИН ЗАГОРОВ 
ДРАМАТУРГ: ВИОЛЕТА НИКОЛОВА
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “МОНАХЪТ И НЕГОВИТЕ СИНОВЕ” – М. МИЛКОВ, РЕЖ. ХР. КРЪЧМАРОВ - ГОСТ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “А УТРИНИТЕ ТУК СА ТИХИ…” – ВЛ. ВАСИЛЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. АС. МИТЕВ

  3. “РОМАНТИЦИ” – Г. СВЕЖИН, РЕЖ. Р. САДЪКОВ, ХУД. АРДАШ ТАВУКЧИЯН

  4. “ОЧИ В ОЧИ” – П. ПАНЧЕВ, ПОСТ. ХР. КРЪЧМАРОВ - ГОСТ

  5. “ЖАЖДА” – В. НЕШКОВ, РЕЖ. АЛ. ПОПОВ, ХУД. Л. ПЕТКОВ

  6. “ПРИКАЗКА ЗА ТИКВАТА” – П. ПАНЧЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “СРЕЩНАХ ЕДНО МОМИЧЕ” – Р. КЕРНДЪЛ, РЕЖ. АЛ. ПОПОВ, ХУД. СВ. ГЕНЕВ

СЕЗОН 1973/74 ГОД.

ДИРЕКТОР: ХРИСТО ПОПОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: НИКОЛАЙ КОЛОВ, ЛЕНА ВИЧЕВА, ДУШКО ДОБРЕВ
ЗАВ. ЛИТ. БЮРО: ИВАН ПЕЕВ
ДРАМАТУРГ: РУМЕН ИВАНОВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТИ: ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ, ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ХОРО” – А. СТРАШИМИРОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. А. ТАВУКЧИЯН

  2. “ПО-ГОЛЕМИЯТ СИН” – АЛ. ВАМПИЛОВ, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “ВОЙНАТА, КОЯТО НЕ ОСТАНА ПОСЛЕДНА” – М. МИЛКОВ, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  4.  “ОБИКНОВЕНО СРУТВАНЕ” – Д. ЦОНЧЕВ, РЕЖ. Л. ВИЧЕВА, ХУД. ЕЛ. ТОДОРОВА

  5. “ЖЕНСКИ ГОДИНИ” – Н. ДРАГОВА И П. СТЕФАНОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. ИВ. ЙОРДАНОВ

  6. “ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ДНИ – ШУМЕН ‘ 74”​

СЕЗОН 1974/75 ГОД.

ДИРЕКТОР: ХРИСТО ПОПОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: НИКОЛАЙ КОЛОВ, ДУШКО ДОБРЕВ
ЗАВ. ЛИТ. БЮРО: ИВАН ПЕЕВ
ДРАМАТУРГ: РУМЕН ИВАНОВ
ГЛАВЕН ХУДОЖНИК: : ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “ЛЮБОВ НЕОБЯСНИМА” – Н. ЙОРДАНОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “БУМЕРАНГ” – АН. ТАТАРСКИ, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “РИМСКА БАНЯ” – СТ. СТРАТИЕВ, РЕЖ. ЦВ. ЦВЕТКОВ-МОЛЛОВСКИ, ХУД. К. НЕДЕЛЧЕВ

  4. “ДОМЪТ НА БЕРНАРДА АЛБА” – ЛОРКА, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. Б. СТОЙНОВ

ЮБИЛЕЕН СЕЗОН 1975/76 ГОД.

ДИРЕКТОР: ХРИСТО ПОПОВ
ЗАМ.-ДИРЕКТОРИ: СТЕФАН СТОЯНОВ, МЕХМЕД МУСТАФОВ 
РЕЖИСЬОРИ: НИКОЛАЙ КОЛОВ, ДУШКО ДОБРЕВ
ЗАВ. ЛИТ. БЮРО: ИВАН ПЕЕВ
ДРАМАТУРГ: РУМЕН ИВАНОВ
ГЛАВЕН ХУДОЖНИК: : ВЕСЕЛИН КАВАЛДЖИЕВ
ХУДОЖНИК-ПРОЕКТАНТ: ЛЮБЕН ПЕТКОВ

  1. “СВЕТЪТ Е МАЛЪК” – ИВ. РАДОЕВ, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  2. “ПРОСТО ЖЕНА” – Н. ПАРУШЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ

  3. “В НАЧАЛОТО БЕ СМЯХ” (ПО “МИХАЛ МИШКОЕД” ОТ С.ДОБРОПЛОДНИ И “ЛОВЧАНСКИЯТ ВЛАДИКА” ОТ ТЕОДОСИЙ ИКОНОМОВ) - РЕЖ. ПРОФ. АНАСТАС МИХАЙЛОВ - ГОСТ, ХУД. К. НЕДЕЛЧЕВ - ГОСТ

  4. “ПРИЗРАЦИ” – Х. ИБСЕН, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. БОРИС СТОЙНОВ – ГОСТ

  5. 9 – 16 АПРИЛ - “ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ДНИ - ШУМЕН’ 76”

 СЕЗОН 1976/77 ГОД.

  1. “СЪРЦЕТО НА ЛУИДЖИ” – ИВ. БУКОВЧАН, РЕЖ. ПАВЕЛ КЮЛЬОВСКИ, ХУД. МАРИЯ РУСКОВА - ГОСТ

  2. “РАЗПАЛЕНИЯТ ВЪГЛЕН” – Л. СТРЕЛКОВ, РЕЖ. ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ – ГОСТ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  3. “ТАРИКАТИ И ПОКЛОНИЦИ” – Г. АТАНАСОВ, РЕЖ. ГЕОРГИ СТОЙЧЕВ–ГОСТ, ХУД. А. СИМЕОНОВА-ГОСТ

  4. “ВАСА ЖЕЛЕЗНОВА” – М. ГОРКИ, РЕЖ. Д. ДОБРЕВ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ

  5. “ДВА КЛЕНА” – Е. ШВАРЦ, РЕЖ. Г. ПАРУШЕВ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ

  6. “ПЯНА” - С. МИХАЛКОВ, РЕЖ. ПАВЕЛ КЮЛЬОВСКИ, ХУД. КАВАЛДЖИЕВА-ГОСТ

  7. “ВГРАДЕНА СЯНКА” – П. ПАНЧЕВ, РЕЖ. КИРИЛ КАМЕНОВ – ГОСТ, ХУД. МИХАИЛ МАРИНОВ - ГОСТ

  8. “КРАЯТ ОСТАВА ЗА ВАС” – Г. ДАНАИЛОВ, РЕЖ. ДИМИТЪР СТОЯНОВ – ГОСТ, ХУД. А. СТОЙЧЕВ - ГОСТ

  9. РЕЦИТАЛ ЗА ВАСИЛ КОЛАРОВ – РЕЖ. К. КАМЕНОВ-ГОСТ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

СЕЗОН 1977/78 ГОД.

  1. “ТИЛ” – Н. ЗАРУДНИ, РЕЖ. И СЦЕНОГР. МИХАИЛ РЕЗНИКОВИЧ ОТ ТЕАТЪР “ЛЕСЯ УКРАИННКА” – КИЕВ

  2. “ЖЪЛТОТО ОКО” – Н. РУСЕВ, РЕЖ. П. КЮЛЬОВСКИ, ХУД. М. РУСКОВА - ГОСТ

  3. “КРИМИНАЛНА ПЕСЕН” – ИВ. РАДОЕВ, РЕЖ. В. БОЯДЖИЕВ, ХУД. В. ШАХЪМОВ

  4. “КАКТО ВИ ХАРЕСВА” – ШЕКСПИР, РЕЖ. П. КЮЛЬОВСКИ, ХУД. М. РУСКОВА - ГОСТ

  5. “БЯГСТВОТО” – М. ВЕЛИЧКОВ, РЕЖ. В. БОЯДЖИЕВ, ХУД. В. ШАХЪМОВ

  6. “СТОГОДИШНО СМЕШНО ТЕАТРО” – КОМПОЗИЦИЯ ВАСИЛ СТЕФАНОВ, РЕЖ. ПРОФ. А. МИХАЙЛОВ-  ГОСТ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ

  7.  МЕСЕЦ ЮНИ - “ТЕАТРАЛНИ ДНИ: ШУМЕН’ 78” – ПРЕГЛЕД НА ПРОДУКЦИЯТА

СЕЗОН 1978/79 ГОД.

  1. “ПЛОЩАДЧЕТО” – К. ГОЛДОНИ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. ВЕНЕРА НАСЛЕДНИКОВА - ГОСТ

  2. “ЕНЕРГИЧНИ ХОРА” – В. ШУКШИН, РЕЖ. ПАВЕЛ КЮЛЬОВСКИ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ

  3. “ЧИМИ” – Б. АПРИЛОВ, РЕЖ. П. КЮЛЬОВСКИ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ

  4. “СТРАСТИ ПОД БРЯСТОВЕТЕ” – ЮДЖИЙН О’НИЙЛ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. АС. МИТЕВ, В. КИРЧЕВА-ГОСТИ

  5. “ЖЕНСКО ЦАРСТВО” – СТ.Л. КОСТОВ, РЕЖ. АНДРЕЙ КАЛУДОВ, ХУД. ДАНАИЛ РАЙКОВ - ГОСТ

  6. “ОТВЪД МИРАЖИТЕ” – ДР. АСЕНОВ, РЕЖ. П. КЮЛЬОВСКИ, ХУД. В. КАВАЛДЖИЕВ

  7. “АТЕСТАЦИЯ” – Л. СТРЕЛКОВ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. СТЕФАН САВОВ – ГОСТ, КОСТЮМИ –НАДЕЖДА МИТЕВА (В.ТЪРНОВО – НАГРАДА ЗА РЕЖИСУРА И НАГРАДА ЗА АКТЬОР – Б.СИМЕОНОВ)

СЕЗОН 1979/80 ГОД.

  1. “КАПАН ЗА МИШКИ” – АГАТА КРИСТИ, РЕЖ. КРЪСТЬО ДОЙНОВ – ГОСТ, ХУД. Е. ИВАНОВА - ГОСТ

  2. “ПРОКУРОРЪТ” – Г. ДЖАГАРОВ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. В. ШАХЪМОВ (СПЕКТАКЪЛЪТ ГОСТУВА В СОФИЯ)

  3. “ВРАЖАЛЕЦ” – СТ. Л. КОСТОВ, РЕЖ. АНДРЕЙ КАЛУДОВ – ГОСТ, ХУД. В. ШАХЪМОВ

  4. “ГНЕЗДОТО НА ГЛУХАРЯ” – ВИКТОР РОЗОВ, РЕЖ. П. КАРАМОЧЕВ, ХУД. ГУЦЕВ И АХРЯНОВ - ГОСТИ

  5. “ПОДЗЕМИЕТО” – Б. АПРИЛОВ, РЕЖ. МИНЧО СЪБЕВ – ГОСТ, ХУД. В. ШАХЪМОВ

  6. “АСПАРУХ” – Р. РАДКОВ, РЕЖ. Н. КЪНЕВ, ХУД. АС. МИТЕВ - ГОСТ, КОСТЮМИ - МАРИЯ НОЖАРОВА - ГОСТ

  7. “СИЗВЕ БАНЗИ Е МЪРТЪВ” – АТОЛ ФЮГАРД (КАМЕРЕН)

 

 

СЕЗОН 1980/81 ГОД.

  1. “ЗАВРЪЩАНЕ КЪМ БЪДЕЩЕТО” – КОЛЬО ГЕОРГИЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ /ПРЕМИЕРА 15.10.1980 Г./

  2. “БОРЯНА” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. МАРГАРИТА БЛАГИЕВА, ХУД. ВЕЛИКО ШАХЪМОВ /ПРЕМИЕРА 10.12.1980 Г./

  3.  “РЕЙС” – СТ. СТРАТИЕВ, РЕЖ. П. КАРАМОЧЕВ, ХУД. ВЕНЕЛИН ВЪРБАНОВ – ГОСТ /ПРЕМИЕРА 21.01.1981 Г./

  4. “ПЕПЕРУДИТЕ СА СВОБОДНИ” – ЛЕОПОЛД ГЕРШ, ХУД. Р-Л АЛ. ИЛИНДЕНОВ (МЛАДЕЖКА СЦЕНА),​​​​​​ /ПРЕМИЕРА 09.04.1981 Г./ (ИЗВЪНРЕДЕН АКТЬОРСКИ СПЕКТАКЪЛ)

  5. “КАЛОЯН” – К. ЗИДАРОВ, РЕЖ. ЕНЧО ХАЛАЧЕВ – ГОСТ, ХУД. АТ. ВЕЛЯНОВ - ГОСТ, КОСТЮМИ - ВЕНЕРА НАСЛЕДНИКОВА – ГОСТ /ПРЕМИЕРА 31.05.1981 Г./

ЗАБЕЛЕЖКА: ПРЕДСТАВЛЕНИЯТА СЕ ИГРАЯТ В МЛАДЕЖКИЯ ДОМ, КЛУБА НА МЛАДЕЖКИЯ ДОМ И КАФЕ-КЛУБА НА Х-Л “МАДАРА”, ПОРАДИ РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ТЕАТРАЛНАТА СГРАДА.

СЕЗОН 1981/82 ГОД.

В НОВАТА СГРАДА НА ТЕАТЪРА ОТ 25.12.1981 ГОД.

  1. “ТЕМА С ВАРИАЦИИ” – С. АЛЬОШИН, РЕЖ. М. БЛАГИЕВА, ХУД. А. ПУЛИЕВА - ГОСТ (КАМЕРЕН) /ПРЕМИЕРА 25.12.1981 Г./

  2. “СНАХА” – Г. КАРАСЛАВОВ, РЕЖ. АВРАМ ГЕОРГИЕВ – ГОСТ, ХУД. А. ГЮКОВ – ГОСТ /ПРЕМИЕРА 19.12.1981 Г./

  3. “ВЪЛЦИ НЕМА” – П. ПАНЧЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. В. ВЪРБАНОВ - ГОСТ /ПРЕМИЕРА 04.02.1982 Г./

  4. “ЕСЕНТА НА ЕДИН СЛЕДОВАТЕЛ” – Г. ДАНАИЛОВ, РЕЖ. Г. СТОЙЧЕВ – ГОСТ, ХУД.Л.ЯВРУКОВ /ПРЕМИЕРА 16.04.1982 Г./

  5.  “И ОТНОВО ЗА МОЦАРТ И САЛИЕРИ” – М. МИНКОВ, РЕЖ. М. БЛАГИЕВА (ИГРАНА В “КЛУБА НА АКТЬОРА”)

СЕЗОН 1982/83 ГОД.

  1. “РЕТРО” – АЛ. ГАЛИН, РЕЖ. Г. ПОПОВ  - ГОСТ, ХУД. ЕКАТЕРИНА ЕНЕВА – ГОСТ /ПРЕМИЕРА 21.10.1982 Г./

  2. “ЕЗОП” – Г. ФИГЕЙРЕДУ, РЕЖ. ЕМИЛ МАНАСИЕВ, ХУД. АКСЕНИЯ МИНЕВА – ГОСТ /ПРЕМИЕРА.31.10.1982 Г./

  3. “СЛУЧКА В ЗООПАРКА” – ЕДУАРД ОЛБИ (АКТЬОРСКА ПОСТАНОВКА)

  4. “МОЖЕ БИ ВЧЕРА, МОЖЕ БИ ДНЕС” – М. ВЕЛИЧКОВ (АКТЬОРСКА ПОСТАНОВКА)

  5. “АЛБЕНА” – Й. ЙОВКОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. АТ. ВЕЛЯНОВ – ГОСТ /ПРЕМИЕРА 11.01.1983 Г./

  6. “ГЛАВА ВТОРА” – Н. САЙМЪН, РЕЖ. М. БЛАГИЕВА, ХУД. Л. ЯВРУКОВ

  7. “КОМЕДИЯ ОТ ГРЕШКИ” – У. ШЕКСПИР, РЕЖ. А. КАЛУДОВ – ГОСТ, ХУД. Л. ЯВРУКОВ, /ПРЕМИЕРА 25.02.1983 Г./

  8. “ПРЕД ЗАЛЕЗ СЛЪНЦЕ” – Г. ХАУПТМАН, РЕЖ. Й. ВЕНКОВ – ГОСТ, ХУД. М. МАНДАЖИЕВА /ПРЕМИЕРА 16.05.1983 Г./

  9. “ТАЙНАТА СИЛА НА МЕЧОКА ПЕПО” – Д. ДИМИТРОВ, РЕЖ. М. БЛАГИЕВА, ХУД. Н. КИРОВ /ПРЕМИЕРА 01.06.1983 Г./

 

СЕЗОН 1983/84 ГОД.

  1. “КОНКУРС ЗА КРАСОТА” – ТУДОР ПОПЕСКУ, РЕЖ. ЕМ .МАНАСИЕВ, ХУД. Н. КИРОВ, /ПРЕМИЕРА 18.10.1983 Г./

  2. “КАТЕДРЕН СЪВЕТ” – ВАЛЕРИЯ ВРУБЛЬОВСКА, РЕЖ. М .БЛАГИЕВА, ХУД. Л. ЯВРУКОВ, /ПРЕМИЕРА 06.12.1983 Г./

  3. “СИНЬО-БЕЛИЯТ СКРЕЖ” – К. ГЕОРГИЕВ, РЕЖ. ЕМ. МАНАСИЕВ, ХУД. АТ. ВЕЛЯНОВ – ГОСТ, /ПРЕМИЕРА 10.01.1984 Г./ (СПЕКТ.УЧАСТВА В ПРЕГЛЕДА НА МЛАДЕЖКА СЦЕНА И В VII-ИЯ НАЦИОНАЛЕН ПРЕГЛЕД НА БЪЛГАРСКАТА ДРАМА И ТЕАТЪР – ТОЛБУХИН)

  4. “ПРОИЗШЕСТВИЕ С ФЛУМАСТЕР” – М. ВЕЛИЧКОВ, РЕЖ. М. БЛАГИЕВА, ХУД. Л. ЯВРУКОВ /ПРЕМИЕРА 01.03.1984 Г./

  5. “ПРАЗНИКЪТ” – Н. ХАЙТОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. Л. ЯВРУКОВ /ПРЕМИЕРА 05.05.1984 Г./ (СПЕКТ.УЧАСТВА В VII-ИЯ НАЦИОНАЛЕН ПРЕГЛЕД НА БЪЛГАРСКАТА ДРАМА И ТЕАТЪР - "ТОЛБУХИН", ВТОРА РЕЖИСЬОРСКА НАГРАДА И ТРИ АКТЬОРСКИ НАГРАДИ, А В СОФИЯ – ТРЕТА АКТЬОРСКА НАГРАДА НА Б. СИМЕОНОВ)

СЕЗОН 1984/85 ГОД.

  1. “ПО-ГОЛЕМИЯТ СИН” – АЛ. ВАМПИЛОВ, РЕЖ. КРИКОР АЗАРЯН, ТОДОР КОЛЕВ – ГОСТИ, ХУД. ГЕНАДИ ТАБАКОВ – ГОСТ /ПР. 11.10.1984 Г./

  2. “СМЕРТЮ СМЕРТЬ ПОПРАВ” – Б  ВАСИЛИЕВ, РЕЖ. К. ХРИСТОВ, ХУД. П. ЯНЕВ – ГОСТ /ПР. 28.11.1984 Г./

  3. “ТРИМАТА МУСКЕТАРИ” – АЛ. ДЮМА, ДРАМ. М. РЕХЕЛС, РЕЖ. ЕМ. МАНАСИЕВ, ХУД. Л. ЯВРУКОВ /ПР .25.01.1985 Г./

  4.  “ГОЛЕМИЯТ РОД” – М. МИНКОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. В. ВЪРБАНОВ /ПР. 20.02.1985 Г./

СЕЗОН 1985/86 ГОД.

  1. “СТРАШНИЯТ СЪД” – КИРИЛ ТОПАЛОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. АТ. ВЕЛЯНОВ /ПР. 17.10.1985 Г./

  2. “СОЛУНСКИТЕ СЪЗАКЛЯТНИЦИ” – Г. ДАНАИЛОВ, РЕЖ. СВЕТОСЛАВ КАМЕНОВ – ДАКИ, ХУД. АТ. МИТРОВСКИ /ПР. 12.11.1985 Г./

  3. “КОГАТО ДОЙДАТ СКАКАЛЦИТЕ” – РУЖ. ЕМ. МАНАСИЕВ (НЕ СЕ Е РЕАЛИЗИРАЛА!)

  4. “ГЛЕДНА ТОЧКА” – В. ШУКШИН, РЕЖ. КОНСТАНТИН ХРИСТОВ, ХУД. ПАСКО СПАСОВ /ПР. 22.01.1986 Г./

  5. “КУХНЕНСКИ АСАНСЬОР” – Х. ПИНТЪР, РЕЖ. СТ. ИВАНОВ, Д. БОЗАКОВ, ХУД. Л. ЯВРУКОВ (АКТ.ПОСТАНОВКА)

  6. “ОБЕЩАЙ МИ СВЕТЛО МИНАЛО” – ПЕТЪР АТАНАСОВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. АТ. ВЕЛЯНОВ - ГОСТ /ПР. 20.02.1986 Г./

  7. “КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ” – Т. УИЛЯМС, РЕЖ. СВ. КАМЕНОВ – ДАКИ, ХУД. АТ. МИТРОВСКИ – ГОСТ /ПР. 25.04.1986 Г./

 

 

СЕЗОН 1986/87 ГОД.

  1. “ОДИСЕЙ ПЪТУВА ЗА ИТАКА” – К. ИЛИЕВ, РЕЖ. Н. КОЛОВ, ХУД. Л. ЯВРУКОВ /ПР. 19.09.1986 Г./

  2. “ТАРАЛЕЖ” – ИВ. РАДОЕВ, РЕЖ. Д. ЕЛЕНОВ, СЦЕН. ПЕТЯ СТОЙКОВА, СВ. КОКАЛОВ /ПР. 14.11.1986 Г./

  3. “ВЕСЕЛИТЕ МУЗИКАНТИ” – Д. ДИМИТРОВ, МУЗ. АЛ. ВЛАДИГЕРОВ, РЕЖ. В. ГОРАНОВ – ГОСТ, ХУД. АЛ. МОЛЛОВ – ГОСТ /ПР. 21.12.1986 Г./

  4. “КАПАН ЗА САМОТЕН МЪЖ” – РОБЕРТ ТОМА, РЕЖ. ДИМИТЪР ЕЛЕНОВ, ХУД. СВ. КОКАЛОВ /ПР. 24.01.1987 Г./

  5. “ПЕЙКА” – АЛ. ГЕЛМАН, РЕЖ. К. ХРИСТОВ, ХУД. ЦМ. ИВАНОВ /ПР. 19.03.1987 Г./

  6. “НЯКОЙ ПРЕД ВРАТАТА” – В. ЦАНКОВА, РЕЖ. В. ВАСИЛЕВ, ХУД. Е. ДЕЛЕВА /ПР. 24.03.1987 Г./

  7. “МИРАНДОЛИНА” – КАРЛО ГОЛДОНИ, РЕЖ. АНГЕЛ ЕЛЕНОВ – ГОСТ, ХУД. П. СТОЙКОВА, СВ. КОКАЛОВ /ПР. 01.04.1987 Г./

СЕЗОН 1987/88 ГОД.

  1.  “ГОСПОДИН БАЛКАНСКИ” – Г. ДАВНАИЛОВ, РЕЖ. ХР. ЦЕРОВСКИ - ГОСТ, ХУД. ТОДОР ЧОБАНОВ – ГОСТ /ПР. 16.10.1987 Г./

  2. “ЖИВОТЪТ ТОВА СЕ ДВЕ ЖЕНИ” – СТ. ЦАНЕВ, РЕЖ. М. ТИХИНОВА ХУД. А. СТАНЧЕВА /ПР. 12.11.1987 Г./

  3. “ПОСЛЕДНИЯТ ПАТРИАРХ” – АЗАД АБДУЛИН, РЕЖ. К. ХРИСТОВ, ХУД. П. КИРИЛОВ /ПР. 23.12.1987 Г./

  4. “НОВОГОДИШНИ УСМИВКИ” – РЕЖ. ВИЛИ МИНКОВ, ХУД. А. СТАНЧЕВА /ПР. 26.12.1987 Г./

  5. “ВЕЧЕР” – А. ДУДАРЕВ, РЕЖ. МЛ. КИСЕЛОВ-ГОСТ, ХУД. КОСТ. МАРИЯ ДЪЛГАНОВА, СЦЕНОГР. А. ВЕЛЯНОВ /ПР. 05.02.1988 Г./

  6. “ЛЕТОПИСЕЦ НА СЕМЕЙНАТА ИСТОРИЯ” – Л. ДЖУРКОВИЧ, РЕЖ. ИВ. ДИМИТРОВА – ГОСТ, СЦ. К. НЕДЕЛЧЕВ,  С. НЕДЕЛЧЕВА - ГОСТИ             /ПР. 06.03.1988 Г./

  7. “ВСИЧКИ МОИ СИНОВЕ” – А. МИЛЪР, РЕЖ. ДЖЕЙМС РИЧАРД СЪЛИВАН - ГОСТ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 10.06.1988 Г./

СЕЗОН 1988/89 ГОД.

  1. “КОГАТО РОЗИТЕ ТАНЦУВАТ” – В. ПЕТРОВ, ПЕЖ. Б. ВЕЛЧЕВ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 11.11.1988 Г./

  2. “СВЕКЪРВА” – А. СТРАШИМИРОВ, РЕЖ. ВИОЛИН МИНКОВ, ХУД. А. СТАНЧЕВА /ПР. 07.12.1988 Г./

  3.  “СНЕЖНИЯТ ЧОВЕК”– РУСИ БОЖАНОВ, РЕЖ. ИВ. ДИМИТРОВА – ГОСТ, ХУД. К. РАДЕВ - ГОСТ /ПР. 13.01.1989 Г./

  4.  “ТАЙНАТА ВЕЧЕРЯ НА ДЯКОНА ЛЕВСКИ” – СТ. ЦАНЕВ, РЕЖ. Б. ВЕЛЧЕВ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 27.03.1989 Г./

  5.  “МОМИЧЕТО С МЪЖКИЯ ШЛИФЕР” – СВ. КАМЕНОВ - ДАКИ, РЕЖ. СВ. КАМЕНОВ – ДАКИ /ПР. 17.04.1989 Г./

СЕЗОН 1989/90 ГОД.

  1. “АЗ СЪМ, ЕЛЕКТРА, ЛЮБОВ МОЯ” – ЛАСЛО ДЮРКО, РЕЖ. Б. ВЕЛЧЕВ, ХУД. П. НАЧЕВ, ХУД. КОСТ. Д. ЙОРДАНОВА - ГОСТ /ПР. 15.09.1989 Г./ 

  2. “МАГИЯ ‘82” – Б. ПАПАЗОВ, РЕЖ. А. АВРАМОВ - ГОСТ, ХУД. ВЯЧЕСЛАВ ПАРАПАНОВ - ГОСТ /ПР. 29.09.1989 Г./

  3. “И НАЙ-МЪДРИЯТ СИ Е МАЛКО ПРОСТ” – А. Н. ОСТРОВСКИ, РЕЖ. Н. А.АРКАДИЙ ФРИДРИКОВИЧ КАЦ – ГОСТ, ХУД. Н. Х. ТАТЯНА ЦВЕЦ (РИГА) (ГОСТ) /ПР. 17.09.1989 Г./

  4. “СПИРКА ПОСЛЕДНА” – ХР. БОЙЧЕВ, РЕЖ. Б. ВЕЛЧЕВ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 22.02.1990 Г./

  5. “ПОЧИВЕН ДОМ “ГОРСКА МАНАТАРКА” – В. КАТАЕВ, РЕЖ. В. ПОПИЛИЕВ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 12.04.1990 Г./

  6. “КРАЙ ЗЛАТНОТО ЕЗЕРО” – Ъ. ТОМИСЪН, РЕЖ. ДЖЕЙМС РИЧАРД СЪЛИВАН - САЩ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 04.05.1990 Г./

  7. “НА ЧЕТИРИ УШИ” – П. ШАФЪР, РЕЖ. В. МИНКОВ, ХУД. АРХ. ВАЛЕРИ КОЛЕВ /ПР. 06.06.1990 Г./

СЕЗОН 1990/91 ГОД.

  1. “ЩУРО ПЛЕМЕ” – Й. ВЕНКОВ, РЕЖ. Й. ВЕНКОВ - ГОСТ, ХУД. М. МАНДАЖИЕВА – ГОСТ /ПР. 05.10.1990 Г./

  2. “КРИСТАЛНИЯТ ДЖАКОМО” – ДЖ. РОДАРИ, РЕЖ. СТ. МАРИНОВ, СЦ. ЦВ. СТЕФАНОВ /ПР.06.12.1990 Г./

  3. “ЧЕРНА КОМЕДИЯ” – П. ШАФЪР, РЕЖ. АС. ШОПОВ - ГОСТ, ХУД. МЛ. МЛАДЕНОВ /ПР. 12.02.1991 Г./

  4. “ЕЛА, ДУШКО, УБИЙ МЕ” – А. НЕСИМ, РЕЖ. М. СЪБЕВ - ГОСТ, ХУД. К. РАДЕВ - ГОСТ /ПР. 19.02.1991 Г./

  5. “ПРИКАЗКА ЗА МАЛКИ И ГОЛЕМИ” – КОМПОЗИЦИЯ - В. ЧЕНКОВ (ПО МАТЕР.ОТ СВЕТОВНАТА ДЕТСКА КЛАСИКА) /ПР. 01.04.1991 Г./

  6.  “МЕЖДУ ДВА СТОЛА” – РЕЙ КУНИ, РЕЖ. И ХУД. БОГДАН СЪРЧАДЖИЕВ – ГОСТ /ПР. 30.04.1991 Г./

  7. “ЧЕРНИ ОЧИ ЗА СЛУЧАЙНИ СРЕЩИ” - Л. ПЕЕВСКИ, РЕЖ. С. КАМЕНОВ - ДАКИ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 10.06.1991 Г./

 

СЕЗОН 1991/92 ГОД.

  1. “БЪЛГАРИ ОТ СТАРО ВРЕМЕ” – Л. КАРАВЕЛОВ, РЕЖ. ЙОСИФ ВЕНКОВ - ГОСТ, ХУД. М. МАНДАЖИЕВА - ГОСТ /ПР. 02.10.1991 Г./

  2. “ДРУГАТА СМЪРТ НА ЖАНА Д’ АРК” – СТ. ЦАНЕВ, РЕЖ. ЙОСИФ ВЕНКОВ - ГОСТ, ХУД. М. МАНДАЖИЕВА - ГОСТ /ПР. 04.10.1991 Г./

  3. “ОТРОВНА ЛЮБОВ” – П. МАРИНКОВ, РЕЖ. Л. ДЕКОВСКИ – ГОСТ, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 04.11.1991 Г./

  4. “КОННИКЪТ БЕЗ ГЛАВА” – М.РИД, РЕЖ.И ХУД. ЛЮБОМИР ДЕКОВСКИ /ПР. 16.12.1991 Г./

  5. “НЕ СИ ЛИ ЯЗДИЛА КАМИЛА” – АЛДО НИКОЛАЙ, РЕЖ. Р. ДАНЧЕНКА, ХУД. П. НАЧЕВ /ПР. 23.01.1992 Г./

  6. “ЕЛЕКТИКО ШОУ”

  7. “ОЙ ТИ, КОЛЕДО” – СЦЕНАРИЙ В. КЪНЧЕВА, РЕЖ. РОСИНА ДАНЧЕНКО

bottom of page